“Pucio umie opowiadać” – koniecznie przeczytaj swojemu dziecku

Dla fanów serii historii o Puciu Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało miłą niespodziankę - można kupić już najnowszą część cyklu, czyli "Pucio umie opowiadać"Dla fanów serii historii o Puciu Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało miłą niespodziankę – można kupić już najnowszą część cyklu, czyli “Pucio umie opowiadać“. Na wieść o pojawieniu się kolejnej książeczki o przygodach sympatycznego malucha, tytułowego Pucia, z pewnością ucieszą się nie tylko dzieci, ale dorośli. A może przede wszystkim oni. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – historie o Puciu pomagają w nauce mowy, co niezwykle pomaga rodzicom w przeprowadzeniu swoich pociech przez ten, jakże trudny i czasochłonny, proces.

Coś dla oka

Pucio umie opowiadać“, jak zresztą wszystkie książki z serii, to pozycja wykonana z najwyższą precyzją i naciskiem na estetyczne wykonanie. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że maluchy chcą poznawać nie tylko kolejne przygody tytułowego bohatera i jego rodzinki, ale także nowe słowa i sposoby łączenia ich w zdania. Fabuła opowieści rozbudza w dzieciach także chęć zadawania pytań, co również jest umiejętnością, którą człowiek musi posiąść w toku wychowania. Można zaryzykować stwierdzenie, że przykuwające wzrok obrazki spodobają się nie tylko najmłodszym, ale również ich mamom, ojcom, czy babciom – wydaje się to dosyć istotne, skoro przecież to oni najpierw czytają dzieciom na głos fabułę powieści.

Nowe umiejętności

Idąc do księgarni, należy pamiętać, że “Pucia umie opowiadać” to już kolejna z części cyklu i dlatego raczej nie jest adresowana do tych zupełnie małych dzieci, które są dopiero na początku swojej przygody z nauką mówienia. Piąty tom serii skupia się na rozwijaniu i ćwiczeniu umiejętności, które dzieci powinny już poznać w poprzednich książeczkach. Jak można wywnioskować już z samego tytułu, “Pucio umie opowiadać” ma pomóc dzieciom w ćwiczeniu umiejętności opowiadania. Z tą książką dzieci nie tylko utrwalają sobie znane już słowa. Struktura opowieści zachęca malców także do łączenia wyrazów w pełne zdania, najpierw proste, a później także złożone. Pozycja pomaga także w zrozumieniu czym są związki przyczynowe-skutkowe oraz następstwa czasowe – jest to niezbędna umiejętność, jeśli chce się opowiadać dłuższe historie.

Najlepsza pozycja na rynku

Rodzice szukający pozycji odpowiedniej dla swoich pociech muszą zadawać sobie pytanie – dlaczego warto wybrać akurat “Pucio umie opowiadać“? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że autorka, Marta Galewska-Kustra, jest z wykształcenia logopedą i pedagogiem, a zawsze dobrze jest wybrać książkę specjalisty. Poza tym książki z serii o Puciu posiadają wiele zalet, m.in.:

  • kolorowe ilustracji
  • angażująca, dostosowana do wieku fabuła
  • sympatyczni bohaterowie
  • ćwiczenia do samodzielnego wykonywania.
Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com